Utilizarea telefoanelor mobile în timpul lecțiilor urmează a fi interzisă
Chișinău, 27 noiembrie 2024 – Elevilor le va fi interzisă utilizarea telefoanelor mobile și a altor echipamente de comunicații electronice în timpul lecțiilor. Această prevedere se regăsește în proiectul de modificare a Codului educației,!-->…